You are not logged in.

Üyelik Açıldı !...Üyelik Açıldı !...Üyelik Açıldı !...Üyelik Açıldı !...

Dear visitor, welcome to ONUR BOARD. If this is your first visit here, please read the Help. It explains how this page works. You must be registered before you can use all the page's features. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

ASiMELEK

.:: BOARD CHEF ::.

• "ASiMELEK" started this thread

Level: 70 [?]

Experience: 226,354,356

Next Level: 232,594,942

• Send private message

Skorpion

1

Sunday, October 7th 2012, 11:51pm

HayatLa iLgiLi Güzel AnlamLı SözLer

HayatLa iLgiLi Güzel AnlamLı SözLer

- Hayat bir masala benzer Uzunluğu değil, iyi olup olmadığı önemlidir

- Dolaşan bir gölgedir hayat

- Erkekler hayatı çok erken, kadınlar çok geç anlar

- Hayat, bir oyuna benzer; istediğimiz kartları elde etmek elimizde değildir, ama oynamak elimizdedir

- Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz

- Hayat, duygulananlar için bir trajedi, düşünenler için bir komedidir

- Hayat, iki dipsiz karanlık ortasında bir kibrit alevidir

- Hayat, insana bağışlanmış değil, ödünç verilmiştir

- Hayat kendiliğinden ne iyi, ne kötüdür; Ona iyiliği kötülüğü katan sizsiniz

- Hayat bir tiyatro gibidir, en kötü insanlar en iyi yerde otururlar

- Hayat mücadeleden ibarettir Bundan dolayı hayatta yalnız iki şey vardır, galip olmak, mağlup olmamak

- Hayat, uzun bir insanlık dersidir

- Hayat üç günden ibarettir; dün, bugün, yarın

- Hayat yaşla değil, yaşamakla anlaşılır

- Hayat, zafer değil, savaştır

- Hayatın değeri uzun yaşanmasında değil, iyi yaşanmasındadır

- Hayatın gayesi çalışmaktır; aksi takdirde gaye diye bir şey yoktur

- Hayatın her anı bir karar zamanıdır

- Hayatta rövanş yoktur

- Her beşik, içindekine sorar: “Nereden?” ve her kefende içindekine sorar : “Nereye?”

- İnsan, bir soluk ve bir gölgeden başka birşey değildir

- Nasıl bir hayat yaşıyorsanız öyle ölürsünüz Nasıl öldüyseniz öyle de dirilirsiniz

- Ne kadar yaşadığımız değil, nasıl yaşadığımız önemlidir

- Silgi kullanmadan resim çizme sanatına hayat denilmektedir

- Şerefle bitirilmesi gereken en ağır vazife, hayattır

- Haklıysak kimse hatırlamaz; haksızsak kimse unutmaz.

- İnsanlar gelmeleriyle yalnızlıklarını dağıtanları severler. Gitmeleriyle kendilerini yalnız bırakanlara aşık olurlar.

- Seni ne kadar sevdiğimi öğrenmek istersen, yere düşen her yağmur damlasını tutmaya çalış; tutabildiklerin senin sevgin tutamadıklarınsa; benim sana olan sevgimdir.

- Çalıştırdığımız insanlara iyi davrandığımızda, onların da müşteriye iyi davrandıklarını öğrendim.

- Bir toplantıda zekamı ya da sohbetimi göstermek konusunda tercih yapmak gerektiğinde, sohbeti seçmenin daha iyi olacağını öğrendim.

- Bu dünyada insanlara iyi davranmanın hiçbir maliyeti olmadığını öğrendim.

- Kiminle evleneceğim kararının, hayatta verilen en önemli karar olduğunu öğrendim.

- Yaşamadan bin kere pişman olacağıma; yaşayarak bir kere pişman olmayı öğrendim.

- Beklerken güz rüzgarlarıyla savrulmayı öğrendim.

- Hayatta her zaman bir son tren olduğunu düşündüm fakat; yıllar içerisinde bu son trenin hiç gelmediğini öğrendim.

- Emek olmadan yemek olmayacağını düşündüm ve buna inandım. Sonra bir baktım ki; emeksizde yemek oluyormuş bunu da öğrendim.

- Dostuma gülümsedim, daha arkamı döndüğümde onu bana gülerken gördüm.

- Hayatın sarp ve dikenli yolları olmuyormuş, bu yollarda gezdikçe yolları sarp ve dikenli yapan insanlar oluyormuş. Ve suçu ne yazık ki hayata atıyorlarmış

- Her şey iyi olacak diye düşündük, sonunda bir baktık ki, üşüttük.

- İyilikten zarar gelmeyeceğini öğrettiler; fakat; arkamızdan enayi denileceğini ne yazık ki; öğretmediler.

- Yüz verme sonra astarını ister dediler; inanmadım. İlk yapamam dediğimde, amma da cimrisin dediler. Tokat gibi geldi bu söz esas şimdi inanamadım.

- Yalnızlık gecelerin, ümit bekleyenlerin, hayal çaresizlerin, yağmur bulutların, gökyüzü kuşların, dünya hepimizinmiş yeni öğrendim.

- Nereye gideceğini bilmiyorsan bu hayatta durakların çok olur.

- Neyi arayacağını bilmiyorsan bu hayatta, göçebe kuşlar gibi oradan oraya savrulursun.

- Her insanın bir evresi vardır, o da umutsuzlukların yavaş yavaş usulca geldiği andır.

- Gelenle giden arasındaki tek fark sadece yönleri değildir. Umutlar, beklentiler, düşünceler, hayaller ;vb her şeyde farklılık vardır çoğu zaman.

- Nedensiz gidişlerin ardında mutlaka vardır bir gerçek açıklama.

- Gülerken hep ne zaman ağlayacağımı merak ettim.

- Kimse istediği için ağlamadı bu dünyada.

- Vicdanımızın sesini duyamayacak kadar kimi zaman sağır olmuş yüreklerimiz

- Bildiklerimle bilmediklerim arasındaki fark; bilmediklerimin yüzümü kızartması oldu. Bildiklerim ise hep sen ne bilirsin oldu.

- Ben hep gidişlere alışığım. Gidişlerle birlikte ardından kalan belki gelir’lere.

- Şu hayatta benim bile tarifini bulamadığım duygularıma, başkaları anlam yüklediler. Ve görmek istediklerini gördüler.

- Kaderin cilvesi dediler, bukalemun gibi hep renk değiştirdiler.

- Doğarken ağladık hiç olmazsa yaşarken gülelim.

- Bu dünyanın ben çektim cefasını, başkaları sürdü hep sefasını

- Ne umutlarımı savurabildim mavi gökyüzünden, nede hayallerimi dağıtabildim bencil insanlar yüzünden

- Arkadaşlıkların, dostlukların en başında saygı yüreklere kök salmalıdır. Kökü güçlü olan yüreklerde sevgi yeşermeye başlamalıdır.

- Mutluluk kapısı kapandığı zaman bir gün mutlaka bir diğeri açılır, fakat kapalı kapıya o kadar çok bakarız ki, yeni açılan kapıyı göremeyiz.

- Ne istiyorsanız onun hayalini kurun. Gitmek istediğiniz yere gidin. Olmak istediğinizi olun. Çünkü sadece bir hayatınız var. Ve bütün yapmak istediklerinizi yapmak için sadece bir şansınız var.

- İnsanların en mutluları her şeyin en iyisine sahip olanları değildir. Onlar sadece önlerine çıkan fırsatı bir daha çıkmayacakmışçasına kullananlardır.

- Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı, sahip olduğu, sahip olduğunu sandığı.

- Cehaletle deha arasındaki gerçek fark nedir biliyor musunuz? Dehanın sınırları var cehaletinse hiçbir sınırı yoktur.

- İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur.

- Şanssızlığa katlanabiliriz, çünkü dışarıdan gelir ve tümüyle rastlantısaldır. Oysa yaşamda bizi asıl yaralayan, yaptığımız hatalara hayıflanmaktır.

- Rüyaları gerçekleştirmenin en iyi yolu uyanmaktır.

- Büyük adamların hataları güneş tutulmasına benzer, onları herkes görür.

- Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.

- Acınmaktansa kıskanılmak daha iyidir.

- Doğruluk sonsuzluğun güneşidir. Nasıl olsa doğar.

- Düşman isterseniz dostlarınızı geçmeye çalışınız. Dost isterseniz, bırakın, dostlarınız sizi geçsin.

- Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister. Yetmiş yaşına gelince, yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

- Sık ve çok gülmek; zeki insanların saygısını ve çocukların sevgisini, şefkatini kazanmak; dürüst eleştirilerin taktirine layık olmak ve yanlış arkadaşların ihanetlerine katlanabilmek; güzelliği taktir edebilmek, başkalarındaki “en iyiyi bulabilmek”; sağlık

- Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

- Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün, yarına dünle beslenerek yol alır.

- Aşk hakkında her şey doğru, her şey yanlıştır. Hakkında söylenecek hiçbir şeyin saçma olmadığı tek şey aşktır.

- Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür.

- Aşk bir kadının yaşamının tüm öyküsü, erkeğin ise yalnızca bir serüvenidir.

- Aşkın gizemi, ölümün gizeminden daha büyüktür.

- Niçin hep birlikte barış ve uyum içinde yaşamayalım? Hepimiz aynı yıldızlara bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün altında yaşıyoruz.

- Yaşamımda edindiğim en büyük bilgi şudur; Kendi kendine yardım etmeyi bilmeyene, hiç kimse yardım etmez.

- Her şeye karşın herkes sevdiğini öldürür. Kimi bunu sert bakışıyla yapar, kimi de yüze gülen bir sözcükle, korkak kişi bunu bir öpücükle, cesur adam bir kılıçla.

- Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür.

- Bir insanın akıllı olmasına bir şey dediğimiz yok. Yeter ki; aklını başkalarına kabul ettirmeye çalışmasın.

- Bana okuduğum kitapların en güzelinin hangisi olduğunu sorarsanız, Söyleyeyim: ANNEM’dir.

- İki şeye hakkım olduğuna karar verdim: Özgürlük ve ölüm. Birine sahip olamazsam ötekini isterim çünkü hiç kimse beni canlı tutsak edemez.

- Doğuştan sahip olduklarınızla yaşamayı öğrenmek bir süreç, bir katılım, yani yaşamınızın yoğrulmasıdır.

- Her şey aynı nefesten alır: Hayvanlar, insanlar, ağaçlar… Hayvanlar olmazsa insanlar ne yapar? Tüm hayvanlar gitse insanların ruhu büyük bir yalnızlığa boğulur; insanlar yalnızlıktan ölür.

- Yaşamda en önemli şey kazançlarımızı kullanmak değildir. Bunu herkes yapar. Asıl önemli olan kayıplarımızdan kazanç sağlamamızdır. Bu zeka gerektirir;akıllı insanlarla aptal insanlar arasındaki fark budur.

- Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi yıkar , kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar. Büyüklük, hem yenilgiyi, hem de zaferi kabullenebilen kişilerde yaşar.

- Sevilmek umuduyla sevmek insanidir.Fakat sevmek için sevmek, meleklere özgüdür.

- Aşktan korkmak, yaşamdan korkmak demektir ve yaşamdan korkanlar şimdiden üç kez ölmüşlerdir.

- İki tür insan daima açtır. Biri bilimi arayan, diğeri de parayı.

- Çevrelerine uymak için kendilerini yontanlar, tükenip giderler.

- En insani davranış, bir insanın utanılacak duruma düşmesini önlemektir.

- Doğruluk sonsuzluğun güneşidir. Nasıl olsa doğar.

- Ögürlük, içindeki hayallerde gizlidir.

- Bir daha asla deme! Çünkü yalan söylersin.

- Bir tartışmaya bütün sözlerinizi söylemiş kadar sakin başlarsanız, bunu haklılığınızın göstergesi sayarlar

- Bazı şeyler nedensizde güzeldir, neden aradığınız zaman, onu bulursunuz, ama güzelliğini yitirirsiniz…

- Bildiğim en iyi şey, zamanla öğreneceğimdir.

- Bir şeyi çok önceden beri biliyorsan, geçirdiği değişikliklerden haberin yok demektir.

Es hat sich bereits 1 registrierter Benutzer bedankt.

Benutzer die sich bedankten:

CLOUD

Verwendete Tags

ANLaMLI, güzel, HayatLa, iLGiLi, SöZLeR

Counter:

Hits today: 1,319 | Hits yesterday: 0 | Hits record: 21,628 | Hits total: 4,877,459 Average hits: 3,962.63 | Clicks today: 5,185 | Clicks yesterday: 4 | Clicks total: 42,923,893 | Clicks record: 177,791 | Clicks avarage: 34,873.01 Counter age (days): 1,230.86 | Counts since: Jun 18th 2011, 2:13pm

Zirve1 en iyi Türk Siteleri
Zirve1 en iyi Türk Siteleri