You are not logged in.

Üyelik Açıldı !...Üyelik Açıldı !...Üyelik Açıldı !...Üyelik Açıldı !...

Dear visitor, welcome to ONUR BOARD. If this is your first visit here, please read the Help. It explains how this page works. You must be registered before you can use all the page's features. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Tuesday, May 19th 2009, 10:23pm

Bir Alçakgönüllülük Örneği...:)

Einstein Londra'ya bir gidişinde, yanına kemanını da almıştı. Onu karşılayan arkadaşı, kemana bir göz attıktan sonra sordu:
"Keman çalmayı sonunda becerebildin galiba?" dedi. "Öğrenebilmek için ne kadar uğraştığını bilirim…"
Einstein başını iki yana salladı:
"Hayır dostum, hâlâ öğrenemedim doğru dürüst çalabilmeyi" dedi. "Keman öğretmenim bendeki sorunun, sayı sayabilmeyi bilmemek olduğunu söylüyor."
Matematik dâhisi Einstein, keman çalabilmeyi öğrenebilmesi için herşeyden önce, belirli bir tempoda sayı sayabilmeyi öğrenmesi gerektiğini biliyordu.
Bir yandan bu konudaki yeteneksizliğine gülerken, bir yandan da bir ilköğretim okulu öğrencisi gibi temrinler yaparak, sayı saymayı öğrenmeye başladı.
Bu yöntemi Einstein, daha sonra bir yaşam biçimi olarak benimsedi ve tüm yaşamı boyunca yeni birşeyler öğrenebilmek için hep, önce "aşağı lara eğilme" yöntemini uyguladı.
Gezilerimden birinde, kaldığım bir otelin girişinde bir "musluksuz çeşme" görmüştüm.
Çeşmenin üstünde, "Eğil ve İç" sözcükleri yazılıydı.
Su içmek isteyen bir kişi, bu musluksuz çeşmeye yaklaşıyor, hafifçe eğiliyor ve o anda birden otomatik olarak akmaya başlayan suya ağzını dayayarak, içebildiği kadar su içiyordu.
"Eğil ve İç".
Bu çeşmeyi ve üstündeki iki sözcüğü görür görmez, Einstein'ın bu konudaki yaşam ilkesini anımsadım.
Yalnızca susuzluğu gidermek için değil, bilgisizliği gidermek için de geçerli bir yöntemdi, "Eğil ve İç"…
Özellikle bilgi çeşmesi karşısında uygulanması gereken bir yöntemdi bu.
Albert Einstein gibi zeki ve bilge kişiler, ancak şu iki önemli noktanın ayırdına varabildikten sonra yeni bilgiler öğrenebileceklerini bilirler:
1) Bilmeleri gereken herşeyi henüz bilmiyorlardır.
2) Yeryüzünde kimi kişiler, bildiklerini başkalarıyla paylaşmaktan mutluluk duymaktadırlar ve isteyen kişilere bu bildiklerini, gönüllü olarak öğretmeye hazırdırlar.
Bir bilgenin bilgilerine ortak olabilmemiz için yalnızca şu alçakgönüllü davranışını yapmamız, bizim için yeterli olacaktır:
"Eğileceğiz ve İçeceğiz"…
Başarılı bir yöneticiye birgün, başarısının nedenini sormuştum.
Şöyle açıkladı bu nedeni:
"Birlikte çalıştığım her kişinin, elbette benden daha iyi bildiği konular vardır. Benim yaptığım, onları dikkatlice dinlemek ve bildiklerini kendilerinden öğrenmekten başka birşey değildir."

Bu başarılı yönetici, aslında çok başarılı bir "öğretici" idi de. Fakat onun asıl yaptığı iş, "öğrenici"likti. O, çalışma iş yerinizdeki "telefoncu bayan" ya da yerleri süpüren, masaların tozlarını alan temizlikçi, belki de yan komşunuzdur.
Onların sizden daha iyi bildikleri o kadar çok konu vardır ki… Onlarla o bilgilerini paylaşabilmeniz için yalnızca "eğilmeniz" ve "içmeniz" yeterli olacaktır.

• male

Date of registration: Apr 4th 2009

Occupation: Emekli

Hobbies: Edebiyat

Level: 38 [?]

Experience: 1,443,568

Next Level: 1,460,206

• Send private message

2

Friday, May 22nd 2009, 8:17am

Cok dogru cok dogru tesekkurler

*SaHiN*

Emekli Admin

• male

Date of registration: Feb 11th 2005

Hobbies: Fußball-Tischtennis-Boxen-Schwimmen-Auto fahren-

Level: 59 [?]

Experience: 44,526,174

Next Level: 47,989,448

• Send private message

3

Thursday, May 28th 2009, 1:07pm

Paylasim icin tesekkürler ...

sakat_06

Beginner

• male

Date of registration: Oct 25th 2009

Level: 23 [?]

Experience: 51,973

Next Level: 62,494

• Send private message

Waage

4

Monday, October 26th 2009, 10:13am

EMEĞİNE SĞLIK TŞK
*177* DOĞARKEN YALVARMADIKKİ,ÖLÜRKEN YALVARALIM BENİ ATEŞE AT BEDENİM YANSIN BIRAK RUHUM SENİ SEVMEKLE KALSIN *177*

Counter:

Hits today: 2,729 | Hits yesterday: 3,373 | Hits record: 21,628 | Hits total: 4,699,800 Average hits: 3,945.56 | Clicks today: 10,624 | Clicks yesterday: 16,307 | Clicks total: 42,051,329 | Clicks record: 177,791 | Clicks avarage: 35,302.8 Counter age (days): 1,191.16 | Counts since: Jun 18th 2011, 2:13pm

Zirve1 en iyi Türk Siteleri
Zirve1 en iyi Türk Siteleri